20 lipca w Skansenie – Muzeum Wsi Lubelskiej zakończyły się zdjęcia do filmu „Wybrane” – za nami kolejny etap – nagranie surowego materiału zdjęciowego z dźwiękiem. Film wchodzi w kolejną fazę postprodukcji czyli montażu, pracy nad kolorystyką i doborem muzyki. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na premierę. W powstanie filmu zaangażowali się m.in. członkowie Regionu IPA Włodawa. Graliśmy, pomagaliśmy, zabezpieczaliśmy plan i zbieraliśmy środki na dalszą realizację filmu. Motorem działań była nasza koleżanka Krysia Sobańska – Stępień. Wielkie ukłony dla Ciebie Krysiu!
W sobotę 20 lipca w Muzeum Wsi Ziemi Lubelskiej nagrywaliśmy kolejne ujęcia do filmu „ Wybrane”. Dynamika była ogromna. Niektórym aż buty pospadały 🙂 Nie będziemy spojlerować. Będzie to pierwszy krótkometrażowy film fabularny o początkach służby kobiet w Policji Państwowej II Rzeczpospolitej. Obraz ma ukazać początki powstania formacji i wyzwań, z jakimi borykały się pionierki tej służby. Film będzie hołdem dla kobiet w Policji Państwowej II RP dowodzonych przez kom. Stanisławę Filipinę Paleolog. Kobiet, które z ogromnym zaangażowaniem przecierały szlaki dla kolejnych pokoleń funkcjonariuszek.
Film wchodzi w kolejną fazę postprodukcji czyli montażu, pracy nad kolorystyką i doborem muzyki. Premierę filmu przewidziano na początek 2025 r.
Zobaczcie kilka zdjęć z wczorajszego planu.
Wielkie podziękowania składamy Biuru Edukacji Policji – Muzeum Policji za udostępnienie pomieszczeń, Kazimierzowi Mazurowi JR, Alanowi Sobkowiczowi za udział w filmie, kolegom z GRH „Szewron” z Żyrardowa i GRH „Komisariat Policji” z Radomia, dyrekcji Muzeum Wsi Lubelskiej Pani Bognie Bender – Motyce oraz Szczepanowi Zakrzewskiemu – kierownikowi administracyjnemu za możliwość kręcenia scen w Skansenie i wszelkie wsparcie, Pani Dyrektor Opery Lubelskiej Kamili Lendzion za udostępnienie kostiumów, Panu Mieczysławowi Wojtasowi – Szefowi Teatru Panopticum w Lublinie, Dyrekcji i Instruktorom Młodzieżowego Domu Kultury „ Pod Akacją” w Lublinie, Dyrekcji Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie za ogromną pomoc, Jarosławowi Janowskiemu – właścicielowi Muzeum Pojazdów Zabytkowych w Lublinie za udostępnienie Forda A i udział w planie filmowym, Barbarze Ławnik – właścicielce wypożyczalni kostiumów filmowych „Traf”, właścicielce wymienialni ubrań Jolanta Próchniak za kostiumowe wsparcie, Adamowi Puchali z Pizzerii Rykowisko za posiłki dla wolontariuszy, członkom Regionu IPA Włodawa, Riders of IPA Włodawa i IPA Lublin, Right Riders Warszawa oraz Regionu IPA Pałac Mostowskich i IPA Krosno za wszechstronne wsparcie. Wszystkim statystom w tym Dudusiowi i Rafiemu za ich czas, cierpliwość i udział w planie.
Tekst : Przewodnicząca / Krysia S-S
Zdjęcia : Uczestnicy Planu